Výherní vzory na automatech

gift Vstupní bonus bez vkladu po registraci: 500 Kč a 300 FREE SPINŮ. Navíc bonus až 100% ke vkladu do výše 50 000 Kč.

Na první pohled se hrací automaty zdají být zcela náhodné. Ale pokud se důkladně podíváte na jednotlivé automaty, je možné odhalit opakující se výherní vzorce. V následujícím článku Vám ukážeme několik rad, jak vyzrát na automaty a odnést si domů slušnou výhru.

Symboly na automatech jsou často barevné symboly s různými čísly, ovocem nebo drahokamy. Historie těchto symbolu sahá až do 20. století, kdy byl v Americe zakázán gambling. Společnosti se tomuto zákazu přizpůsobili a automaty upravili na výhru žvýkaček. Proto jsou tyto symboly mnohdy ovocného typy a symbolizují příchutě žvýkaček. Symboly se skládají do výherních kombinací. Tyto jednotlivé symboly se dělí do několika kategorií.

Výplatní symboly

Tyto symboly jsou základní symboly, díky kterým můžete vyhrát. Dále se dělí do tří kategorií podle výše výhry, kterou za jejich kombinaci můžete získat. Těmito kategoriemi jsou málo, středně a velmi výnosné symboly. Obvyklými obrázky jsou ovoce, šťastná čísla nebo různé výbušniny.

Speciální symboly – wild

Kdo z hráčů výherních automatů by neměl rád, když se mu na obrazovce zobrazí wild symbol. Stačí totiž, aby se na válci objevil jediný symbol wild a může Vám okamžitě změnit výsledek výhry. Jediným předpokladem je, že se objeví na správném místě. Tento symbol by se dal přirovnat k takovému žolíkovi všech symbolů.

Bonus a Scatter symbol

Scatter a bonus symboly mají velmi podobnou funkci. Pokud se na automatu zobrazí určité množství těchto symbolů (obvykle 3 a více), vyvolají nějaký speciální bonus. Nejčastěji se tak děje, když Vám například padne 5 symbolů Scatter. Jelikož jsou tyto symboly vázány na výherní řady. To znamená že při padnutí 5 Scatterů se vám vaše sázka znásobí 5x. Velmi podobně je na tom i bonus symbol, který zaručuje nějaký bonus, jak jeho jméno napovídá. Tyto bonusy se liší dle typu výherního automatu. Toto jsou základní pravidla pro všechny typy výherních automatů. Jaký je ale rozdíl mezi troj, čtyř a pěti válcovým automatem ?

Trojválcový automat

Na tomto typu automatu je potřeba získat 3 symboly, které jsou vedle sebe na řádku. Existuje zde 27 výherních kombinací v řádcích. Tyto typy mají mnohem častěji zavedeny bonusové symboly, scatter symboly a wild symboly. Wild symboly nahrazují jakýkoliv jiný symbol na kotouči a znásobují výhru. Scatter symbol se může objevit na každém ze 3 kotoučů a většinou aktivují bonusovou hru, v níž může hráč získat náhodnou výhru, která je stanovena podle tabulky. Vždy se ale pohybuje v rozmezí minimální a maximální výhry.

Příklad výherní kombinace

Tato kombinace je výherní, protože máme na každém kotouči stejný symbol, který nám dává výherní linii.

vyherniVzoryNaAutomatechObr1

Příklad nevýherní kombinace

Tato kombinace je nevýherní, neboť nemáme v každém sloupci stejný symbol, který by nám pak vytvořil řádek.

vyherniVzoryNaAutomatechObr2

Čtyřválcový automat

Na výhru na tomto automatu je potřeba 3 a více shodných symbolů na prvních 3-4 sousedících kotoučích. Všechny kombinace se vždy počítají zleva. Na 27 výherních liniích se počítají 3 identické symboly na prvních 3 sousedících kotoučích a zase je počítáme zleva. Na 81 výherních liniích se počítají 4 stejné symboly napříč všemi kotouči. Vyplácena je vždy jen nejvyšší výhra.

Symbol wild (nebo multi-wild) je u tohoto typu automatů počítán různým způsobem. Většinou ale platí následující:

Win x2 – se započítává, pokud na kotoučích padne wild a 3 jiné symboly takhle by potom vypadal jeden řádek: Wild, X, X, X

Win x4 – se započítává, pokud na kotoučích padne dvakrát wild a 2 jiné symboly Jeden řádek pak vypadá jako: Wild, Wild, X, X

Win x8 – se započítává, když na kotouči natočíte třikrát wild a jeden jiný symbol Jeden řádek by pak tedy by tedy vypadal následovně: Wild, Wild, Wild, X

Tento symbol Vám nahradí jakýkoliv jiný symbol na aktuálním kotouči, pokud by byl součástí výherní kombinace.

Příklad výherní kombinace

Tato kombinace je výherní, jelikož máme tři identické symboly na třech kotoučích vedle sebe (citrony). Symbol multiplay81 je symbolem wild a nahradí nám chybějící citron.

vyherniVzoryNaAutomatechObr3

Příklad nevýherní kombinace

Tato kombinace je nevýherní, protože jsme nesplnili základní podmínku, že musí být na kotoučích alespoň 3 identické symboly na třech sousedících kotoučích.

vyherniVzoryNaAutomatechObr4

Pětiválcový automat

Tyto automaty mají převážně 10 neměnných výherních linií. Celkový počet linií je 20. Výherní kombinace se zde počítají jako počet po sobě jdoucích symbolů na kterékoliv z těchto linií. Vyplácí se jen nejvyšší výhra a tyto výhry se připočítávají.

Pro výhru je nutné získat alespoň 3 stejné symboly na prvních třech kotoučích zleva. Také je potřeb získat je na 1 z 20 linií.

Příklad výherní kombinace

Na této kombinaci vidíme 3 třešně, proto je tato kombinace výherní

vyherniVzoryNaAutomatechObr5

Příklad nevýherní kombinace

Tento obrázek ukazuje nevýherní kombinaci. Nezískali jsme totiž 3 stejné symboly na prvních třech válcích, ale na posledních třech válcích.

vyherniVzoryNaAutomatechObr6
Vstupní bonus Vstupní bonus bez vkladu po registraci: 500 Kč a 300 FREE SPINŮ. Navíc bonus až 100% ke vkladu do výše 50 000 Kč.