Poker startegie all-in

Snad v každém filmu, ve kterém hrají hlavní postavy poker se alespoň jednou stane, že někdo z hráčů jde all-in. Všude po kapsách hledají drobně, zapomenuté bankovky, a dokonce klíče od aut, zlaté řetězy a další jen aby mohli navýšit sázku. Co to tedy je all-in a jak ho správně aplikovat do Vaší hry ?

Ve hře poker se občas naskytnou situace, kdy hráč má více peněz než ostatní hráči. Pokud jsou ve hře dva hráči je tato situace velmi jednoduchá. V pravidlech pokeru ovšem nic takového jako sázení klíčů od aut a zlatých řetězí dovoleného není. Hráč nemůže do hry vstoupit s dalšími prostředky, než se kterými začínal hru. Určitě jste si všimli, že v pokerových turnajů na začátku dostanete počet žetonů, se kterými hrajete. Jakmile o všechny přijdete končíte ve hře. Jak tedy all-in probíhá ?

Příklad pro hru dvou hráčů

Hlavním pravidlem pro hru dvou hráčů je, že pokud jeden hráč zahraje all-in, druhý hráč má dvě možnosti, co může udělat. Hráč může sázku buď dorovnat nebo pokračovat dále. Pokud hráč dorovná, není možné už do hry vstupovat a karty se takzvaně dotočí.

Příklad pro hru více hráčů

Účastní-li se hry více účastníků, je pro pokračování hry rozhodující, jakou hodnotu má hráčův all-in. Představme si situaci, kdy spolu hraje 7 hráčů – pojmenujme si je třeba A, B, C, D, E, F a G. Hráč A zahraje strategii all-in následující dva hráči můžou, pokud mají více žetonů dorovnat tuto sázku. To znamená, že z all-inu hráče A se stane tzv. main-pot hráčů A, B a C. Další dva hráči: hráč D a hráč E můžou dále sázet, ale hráč A už z těchto žetonů nedostane svůj podíl. Zbývající hráči F a G si můžou vytvořit takzvaně side-pot, z něhož také hráč A nedostane ani kousek.

Tyto příklady si můžeme názorně přiblížit na konkrétním případě

Na tomto příkladě si ukážeme čistě fungování all-inu

Vy a vaši kamarádi hrajete poker. V potu je 100 korun. Máte posledních 25 na vsazení a Váš spoluhráč jde all-in s 50 korunami. Nejste definitivně v úzkých a ani nepřicházíte o své šance vyhrát. Pokud chcete, můžete do potu přihodit svých 25 korun a pokud žádný z ostatních hráčů nedorovná předchozích 50 korun vyhrává první hráč okamžitě 25 korun – to je to, co jste Vy nemohli dorovnat. Hráč, který má nejlepší postupku vyhrává celý pot, co je uprostřed stolu.

A na tomto příkladě all-in i s vytvářením side-potů

Hráč A si vsadí 50 korun do potu. Další hráč, hráč B, půjde all-in se sázkou 65 korun. Jelikož 65 není dostatek na full-raise - navýšení na hodnotu alespoň jeden krát tolik jako je hodnota původní sázky může si i třetí hráč, tedy hráč C také vsadit a dorovnat. Pokud by hráč C dorovnal sázku, měl by hráč A možnost navýšit na hodnotu, kterou vsadil hráč C. Pokud se hráč C rozhodne nenavyšovat, hráč A už nemůže navýšit, jelikož by prakticky navyšoval svou původní sázku.

Vstupní bonus Vstupní bonus bez vkladu po registraci: 500 Kč a 300 FREE SPINŮ. Navíc bonus až 100% ke vkladu do výše 50 000 Kč.